• Ósmoklasiści na spektaklu „Balladyna” i w kręgielni

     • 23 września 2022 r. uczniowie klasy VIIIa oraz VIIIb obejrzeli w Ostrołęckim Centrum Kultury spektakl pt. „Balladyna” przygotowany przez zespół Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

      Niemal 200 lat temu Juliusz Słowacki napisał dramat „Balladyna”, a przesłanie utworu jest wciąż aktualne. Nie da się uciec od odpowiedzialności. Tragiczne losy głównej bohaterki powinny być dla nas przestrogą.

      Po części edukacyjnej wycieczki i przypomnieniu treści lektury, ósmoklasiści integrowali się na wesoło i poznawali tajniki bowlingu w kręgielni Parku Wodnego w Ostrołęce.

      Katarzyna Brzuzy

      Fot: Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia;

      Park Wodny w Ostrołęce

     • Spotkanie z policjantką

     • W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów. Na początku każdego roku szkolnego nauczyciele przeprowadzają pogadanki i realizują zajęcia związane z tą tematyką. ​​​​​​​

      We wtorek, 20 września br., w naszej szkole odbyło się spotkanie edukacyjno - profilaktyczne z dzielnicową - aspirantką Bożeną Boruch - pracowniczką Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Tematem pogadanki była "Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariuszka przypomniała zasady: bezpiecznego poruszania się po drodze w przypadku, kiedy nie ma chodnika lub pobocza, prawidłowego przekraczania jezdni, zachowania w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Podkreśliła także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Policjantka zwróciła uwagę na bezpieczeństwo dzieci nie tylko jako pieszych, ale także jako pasażerów samochodu i prawidłowe zapinanie pasów bezpieczeństwa. Poruszyła również temat wyposażenia roweru, aby uczulić uczestników, jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz jak sami możemy o nie zadbać. 

      Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami, zadawali wiele pytań, ale i na wiele potrafili wyczerpująco odpowiedzieć. Wykazali się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. 

      Takie spotkania odbywają się w naszej szkole co roku i przynoszą dobre efekty. Wierzymy, że i w tym roku wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie podczas codziennej drogi do szkoły i powrotu ze szkoły do domu.

      Aneta Krajewska

     • Turniej "Piłkarska Kadra Czeka"

     • 17 września 2022 r.  w Obierwi odbył się Turniej Piłkarski pod hasłem "Piłkarska Kadra Czeka". Drużyna z naszej szkoły -  dziewczęta z kl.VI i młodsze w składzie: Julita Wieremiejczyk, Alicja Nowakowska, Zofia Pyskło, Zuzanna Parzych, Wiktoria Kozłowska, Roksana Perzan, Alicja Prusaczyk, Marcelina Wołosz, Oliwia Pabich, Julia Jankowska oraz Wiktoria Nalewajk zajęły II miejsce.       

      Gratulujemy!

      Tomasz Jóźwiak

      Katarzyna Brzuzy

     • Praca Marysi w "Kalendarzu za życiem 2023"

     • W ubiegłym roku szkolnym trzy uczennice naszej szkoły zaprezentowały swój talent i wzięły udział w kategorii plastycznej XVIII Konkursu “Pomóż ocalić życie bezbronnemu”.

      W kwietniu 2022 r. zostały ogłoszone wyniki Konkursu, w którym Maria Staniek z kl. VIIb oraz Alicja Nowakowska i Alicja Prusaczyk z kl. IV otrzymały dyplomy z wyróżnieniem.                 

      Praca plastyczna Marysi wraz z hasłem została zamieszczona w "Kalendarzu za życiem 2023".                       

      Danuta Aptacy

      Katarzyna Brzuzy

     • Zaproszenie na Święto Piłki Nożnej 23 września 2022 r.

     • Na prośbę Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej zamieszczamy zaproszenie i plakat dotyczące imprezy, która odbędzie się w piątek 23 września 2022 r. na Stadionie Narodowym z okazji zdobycia medalu złotego w 1972 roku w Monachium oraz medalu srebrnego w 1992 roku w Barcelonie.

     • XXIII Jesienne Biegi Przełajowe

     •  

      Nieważne w jakim wieku, zawsze warto zadbać o własne zdrowie.

       

      XXIII JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE  

      O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO  I WÓJTA GMINY LELIS.

                 

       

      Jesienne biegi przełajowe po raz 23 zostały zorganizowane 10 września 2022 roku na pięknie położonym stadionie Szkoły Podstawowej w Lelisie. Niemal tydzień po uroczystościach dożynkowych Województwa Mazowieckiego murawa obiektu sportowego stała się areną zmagań biegaczy od 4 do 14 lat. Wystartowało 393 zawodników z mazowieckich szkół. Poza uczniami z gminy Lelis, gościliśmy młodych pasjonatów najprostszej formy ruchu z Przystani, Grabówka, Czarni, Olszewa-Borek, Myszyńca, Laskowca, Ołdaków, Dzbenina, Surowego i Ostrołęki. Najważniejszym celem zawodów był rozwój i podnoszenie umiejętności sportowych, w tym rywalizacja dzieci, młodzieży i dorosłych, promocja zdrowego stylu życia poprzez organizację atrakcyjnych przedsięwzięć sportowo-rekreacyjnych.

      Impreza została w całości sfinansowana ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Organizatorem był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Nasiadki”, współorganizatorami: Szkoła Podstawowa w Nasiadkach, Zespół Szkół w Lelisie, Centrum Kultury Bibliotek i Sportu, LZS oraz Urząd Gminy Lelis.

      Organizatorzy dziękują wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie zawodów. Szczególne ukłony kierujemy do ochotników strażaków skupionych wokół komendanta Mariusza Chorąży.

      ​​​​​​​

      PUCHAR WÓJTA GMINY LELIS ZDOBYŁY:

      KATEGORIA: KRASNALE I MINI KRASNALE:

      I MIEJSCE: Przedszkole Samorządowe w Lelisie

      II miejsce: Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Nasiadkach

      III miejsce; Oddział Przedszkolny w Czarni

      KATEGORIA: SZKOŁY PODSTAWOWE

      I MIEJSCE: Szkoła Podstawowa w Lelisie

      II miejsce: Szkoła Podstawowa w Białobieli

      III miejsce: Szkoła Podstawowa w Myszyńcu

      Sylwia Smilgin-Kamińska

       

      wyniki_XXIII_Jesienne_biegi_przelajowe_1.docx

     • Zaproszenie na XXIII Jesienne biegi przełajowe

     • 10 września 2022 r. o godz. 9.00 na stadionie Szkoły Podstawowej w Lelisie organizatorzy:

      - Wójt Gminy Lelis,

      - Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Nasiadki",

      - Rada Gminna LZS w Lelisie,

      - Szkoła Podstawowa w Nasiadkach,

      - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie,

      - Centrum Kultury-Biblioteki i Sportu w Lelisie

      zapraszają na XXIII Jesienne biegi przełajowe o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Powiatu Ostrołęckiego i Wójta Gminy Lelis.

      Katarzyna Brzuzy

     • Narodowe Czytanie 2022

     • Już po raz jedenasty mieszkańcy naszego kraju spotkali się przy wspólnym czytaniu narodowych dzieł, tym razem "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza.

      – Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane Ballady i romanse Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. (…) Romantyzm to istota polskości i fundament nowoczesnej tożsamości naszego narodu. – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

      Jak co roku włączyliśmy się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania odpowiadając na zaproszenie Centrum Kultury-Biblioteki i Sportu w Lelisie.

      Zapraszamy do obejrzenia transmisji Narodowego Czytania 2022 w Lelisie, w którym wzięła udział polonistka - Katarzyna Brzuzy (nagranie zarejestrowane przez CKBiS w Lelisie):

      Katarzyna Brzuzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 27.09.2022