• Dzień Szalonych Fryzur

     • 1 kwietnia to dzień żartów i dowcipów obchodzony na całym świecie. W naszej szkole był to dzień zabawy, śmiechu i radości, DZIEŃ SZALONYCH FRYZUR. Społeczność szkolna miała niepowtarzalną i jedyną okazję nie czesać się do szkoły lub przyjść w nieładzie artystycznym na głowie.

      Uczniowie wykazali się pomysłowością oraz kreatywnością przy tworzeniu niepowtarzalnych fryzur. Królowały warkoczyki, irokezy, kucyki, peruki i kolorowe pasemka.

      Taka akcja odbyła się w naszej placówce po raz pierwszy i wzbudziła ogromne zainteresowanie. Cieszy nas odwaga naszych wychowanków, pomysłowość rodziców i chęć udziału w zabawie.

      Gratulacje dla wszystkich uczniów!

      Szkolny Wolontariat

     • Olga Wieremiejczyk w grze

     • Olga Wieremiejczyk - bramkarka UKS SMS Łódź, a na co dzień uczennica klasy VIII naszej szkoły.

      Olga nie przestaje nas zaskakiwać swoimi poczynaniami w działalności sportowej. W styczniu br. z grupą siedemnastolatek brała udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu Kobiet U17. Drużyna w rozgrywkach awansowała do ćwierćfinału.

      Weekendy Olgi wyglądają zupełnie inaczej niż weekendy jej rówieśniczek. Dla niej jest to czas wytężonej pracy, wypełnionej treningami lub rozgrywkami ligowymi.

         

      Ostatnio otrzymaliśmy nową wiadomość. Trenerka reprezentacji Polski kobiet do lat 15 powołała 24 zawodniczki na zgrupowanie, które odbędzie się w dniach 4 - 7 kwietnia br.  w Grodzisku Wielkopolskim. Wśród nich widnieje nazwisko Olgi Wieremiejczyk.

      Brawo Olga!Trzymamy za Ciebie kciuki!

      Wiesława Chaberek

     • MBoty w naszej szkole

     • W ramach projektu Laboratoria Przyszłości zakupiliśmy do naszej szkoły roboty mBot2.

      To roboty edukacyjne nowej generacji, zaprojektowane z rozszerzonymi możliwościami (w porównaniu do mBoot1). Zostały one oparte na sterowniku CyberPi - edukacyjnym mikrokontrolerze z wbudowanym czujnikiem światła, dźwięku oraz akcelerometrem i żyroskopem. MBot2 został dodatkowo wyposażony w ultradźwiękowy czujnik odległości,  czujnik rozpoznawania kolorów oraz dość precyzyjne silniki z enkoderami.

      Przed pierwszym użyciem wszystkie elementy mBota należało ze sobą odpowiednio połączyć. Zadanie to z wielką przyjemnością wykonali uczniowie klasy szóstej na lekcjach informatyki.

      Obecnie roboty wykorzystywane są do zapoznania z podstawami programowania i robotyki uczniów pozostałych klas.

      KG

     • Konkurs Recytatorski "Miejsce Urodzenia"

     •   

         Zofia Pyskło - uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie reprezentowała szkołę w 40 Ostrołęckim Konkursie Recytatorskim MIEJSCE URODZENIA, który odbył się 22 marca 2022 r.

      Marta Trzcińska

     • Szkolny Konkurs Talentów

     •    18 marca 2022 r. odbył się w naszej szkole KONKURS TALENTÓW, którego celem było wzmacnianie poczucia własnej wartości i rozwijanie zainteresowań oraz pasji uczniów.

         Inicjatywa ta ma szczególne znaczenie po długotrwałym okresie izolacji spowodowanym pandemią COVID-19.

        Retrospektywa miała charakter przeglądu, w którym możliwe było przedstawienie wszelkich form wyrazu artystycznego, poczynając od piosenki, przez taniec, zaprezentowanie dorobku gry na instrumentach czy sport.

         Ponadto, znaczącą ideą przedsięwzięcia  jest: promowanie młodych talentów, rozwój twórczej ekspresji, pobudzanie aktywności innowacyjnej, rozwijanie zainteresowań uczniów, zmiany jakościowe w osobowościach uczestników tego procesu, integracja dzieci, młodzieży i nauczycieli.

         Przedsięwzięcie to było zorganizowane przez Dyrekcję, pedagoga szkolnego  i wychowawców naszej placówki. Przegląd  był  skierowany do chętnych dzieci i młodzieży z klas 0-3 oraz 4-8, którzy zechcieli zaprezentować swoje pasje, zainteresowania, talent oraz hobby. Swój kunszt uczniowie mogli  przedstawić w formie śpiewu, tańca, pokazu pamięciowego, gry na instrumencie i pokazu sprawności sportowych.

         Organizatorzy byli mile zaskoczeni  występami w poszczególnych kategoriach, ponieważ każdy talent jest wyjątkowy i we wszystkich wyborach był zaskakujący.

         Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności według przydzielonej wcześniej kolejności. Każdy występ zapowiadały osoby prowadzące przegląd.

          Organizatorzy zapewnili doskonałe  warunki sceniczne i pomoc w obsłudze technicznej.

        Podstawowymi kryteriami oceny prezentowanych występów były: poziom artystyczny wykonywanego programu, ogólne wrażenie sceniczne, oryginalność wyrazu artystycznego, oprawa sceniczna, wartości wychowawcze.

         Udział w konkursie wiązał  się nie tylko z prezentacją swego talentu, ale także możliwością sprawdzenia swoich umiejętności i ich oceny przez jury w składzie:

      • dla klas 0-3 – Justyna Przeradzka, Anna Cherubin, Lucyna Parzych, Jolanta Białobrzeska, Agnieszka Bacławska;
      • dla klas 4-8 – Marta Trzcińska,  Katarzyna Brzuzy, Agnieszka Bacławska, Ewa Chorąży, Tomasz Jóźwiak, Sylwia Kluczek, Matra Zerhau.

         Po prezentacjach jury udało się na naradę, zaś uczestniczący w przeglądzie uczniowie oraz uczestnicy wzięli udział w wysłuchaniu zaproponowanej muzyki i śpiewaniu piosenek.

         Następnie ogłoszono wyniki i nadeszło uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów, w wyniku których:

      • w kategorii klas 0-3 zajęli:

      – I miejsce: Zuzanna Jóźwiak, Oliwier Ostrowski i Juliusz Chorąży

      – II miejsce: Emilia Jaksina, Zuzanna Puławska (grupa tańcząca)

      – III miejsce: Piotr Wronowski, Oskar Boniatowski oraz Gabriela Sęk, Amelia Gontarzewska (grupa śpiewająca)

      Nagrodę publiczności otrzymała Zuzanna Jóźwiak.

      Nagrodę specjalną otrzymała Maja Jóźwiak.

      • w kategorii klas 4-8 zajęli:

       – I miejsce: Bartosz Mrozek oraz Nikola Waśkiewicz, Kornelia Żebrowska, Alicja Prusaczyk (grupa tańcząca)

      – II miejsce: Iga Gerwatowska, Wiktoria Prusaczyk, Michał Mażewski, Liwia Suchecka, Maria Staniek (grupa tańcząca)

      Nagrodę publiczności otrzymała grupa tańcząca w składzie: Nikola Waśkiewicz, Kornelia Żebrowska, Alicja Prusaczyk.

         Uroczystość przebiegała w niezwykle miłej i swobodnej atmosferze. Emocje gościły jeszcze do końca godzin lekcyjnych, ponieważ  dzielono się wrażeniami,  integrując się przy ożywionych dyskusjach oraz wspólnym śpiewie, czekając podczas przerwy na ocenę jury.

         Z pewnością Dyrekcja, nauczyciele oraz wychowankowie podejmą wszelkie działania na rzecz równie udanych, kolejnych edycji Konkursu Talentów.

      Danuta Prachniak

     • Witamy Wiosnę

     • „Marzanno, Marzanno

      Ty zimowa panno!

      Ciebie pożegnamy

      Wiosnę powitamy!”

         Staropolskim zwyczajem dzieci z grupy 0B wraz z Marzanną wyruszyły na spacer, by powitać wyczekiwaną wiosnę. Nasza kukiełka wywołała uśmiech na wielu twarzach mijających nas przechodniów.

         Tego dnia nie zabrakło też kolorowych skarpetek. Skarpety - koniecznie nie do pary jako symbol niedopasowanych chromosomów u osób z Zespołem Dawna. Dzieci wysłuchały opowiadania o tolerancji osób z niepełnosprawnością. Na zakończenie wykonaliśmy wspólne zdjęcie naszych kolorowych skarpetek.

       

      Anna Cherubin

     • Dwadzieścia lat minęło...

     •    W 2021 r. świętowaliśmy dwudziestolecie nadania naszej szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Od dwudziestu lat możemy też pochwalić się hymnem szkoły, śpiewanym podczas szkolnych uroczystości.

         2 grudnia 2021 r. społeczność szkolna uroczyście wykonała hymn szkoły, co zostało uwiecznione:

       

        A oto jedno z pierwszych wykonań szkolnego hymnu:

      Uroczystość nadania szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego - 24 maja 2001 r. :

      Katarzyna Brzuzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 27.09.2022