• Paczka dla Dzieciaczka

     •    Uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji charytatywnej "Paczka dla dzieciaczka". Zebraliśmy
      słodycze dla dzieci z Placówki Pieczy Zastępczej "Korczakówka" w Ostrołęce. Bardzo dziękujemy
      wszystkim uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły za zaangażowanie. Dzięki Wam osłodzimy dzieciom świąteczny czas. :)

      Szkolny Wolontariat

     • Wymiana kartek świątecznych

     •    Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w świątecznym projekcie językowym.

         Nasi uczniowie własnoręcznie wykonali piękne kartki z życzeniami w języku niemieckim, które zostały wysłane do szkoły podstawowej Enesei Altalanos  z Enese (Węgry) oraz Gimnasium Jane Sandanski w Strumica (Północna Macedonia).

         Projekt był atrakcyjną formą nauki języka niemieckiego, sprawił wszystkim wiele przyjemności oraz pomógł nawiązać nowe znajomości.

      Efekty tego projektu można  podziwiać na gazetce szkolnej. Koordynatorem projektu była Beata Pyskło, nauczycielka języka niemieckiego.

      Beata Pyskło

     • Szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci powyżej 5 r.ż.

     • Szanowni Państwo Dyrektorzy

      uprzejmie informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. 

      Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat.

      Przekazujemy także link do strony, gdzie zamieszczony jest List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/list-ministra-edukacji-i-nauki-oraz-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-dzieci-w-wieku-5-11-lat. Zachęcamy do upowszechnienia treści listu wśród rodziców i opiekunów, aby dzięki sprawdzonym i rzetelnym informacjom, mogli podjąć świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.

      Należy podkreślić, że przedszkole i szkoła mają obowiązek kształtowania  świadomości prozdrowotnej dzieci i uczniów również w zakresie wpływu szczepień na ich zdrowie oraz zwiększać świadomość budowania odporności zbiorowej całego społeczeństwa, czego naturalną konsekwencją jest włączenie się w działania informacyjne. Przypominamy, że obecnie są do wykorzystania w szkołach podczas lekcji przedmiotowych lub zajęć z wychowawcą opracowane materiały informacyjne dotyczące szczepień dedykowane dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, dostępne na stronie ministerstwa Edukacji i Nauki: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-od-12-roku-zycia--materialy-informacyjne. Tam też czekają już scenariusze zajęć dla klas I-III szkół podstawowych.

      W przygotowywaniu są materiały dla nauczycieli w przedszkolach, które zostaną Państwu przesłane w najbliższym czasie. W przedszkolach działania profilaktyczne powinny być podejmowane wspólnie z rodzicami dzieci.

      W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dzieci-5-11

      Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w:

      • mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, 
      • na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie
      • na profilu #SzczepimySię,  
      • a także pod numerem infolinii 989.

      Z wyrazami szacunku

      Departament Wychowania i Edukacji WłączającejMinisterstwo Edukacji i Nauki

     • „Gwiazdkowy Anioł – anielskie kadry”

     •    Maria Staniek, uczennica klasy VIIb naszej szkoły, została laureatką 10. edycji Konkursu Plastyczno -Poetyckiego „Gwiazdkowy Anioł” organizowanego przez Ostrołęckie Centrum Kultury.

         Praca Marysi, zdobywczyni II miejsca, nawiązuje do hasła konkursu – „Anielskie kadry”:

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Katarzyna Brzuzy

     • Wyjątkowe wykonanie hymnu szkoły

     •    W roku 2021 świętujemy 20. rocznicę nadania naszej szkole im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

        Wyrażając pamięć, szacunek i uznanie dla dokonań Patrona 2 czerwca 2021 roku obchodziliśmy Święto Szkoły, zaś 12 września 2021 r. świętowaliśmy beatyfikację Kardynała.

         Kilka dni temu, 2 grudnia 2021 r., uczniowie klas II – VIII przy akompaniamencie i pod przewodnictwem nauczyciela muzyki  Marka Prusaczyka zaśpiewali hymn szkoły. To wykonanie było wyjątkowe, bowiem zostało uwiecznione.

      Zapraszamy do obejrzenia filmu.

      Katarzyna Brzuzy

     • Nagrywamy hymn szkoły

     •    2 grudnia 2021 roku uczniowie i uczennice kl. II - VIII Szkoły Podstawowej w Lelisie wzięli udział w nagraniu hymnu naszej szkoły. O oprawę muzyczną zadbał nauczyciel muzyki - Marek Prusaczyk. Dzięki uprzejmości dyrektor Katarzyny Dobkowskiej-Wiśniewskiej mogliśmy skorzystać z sali widowiskowej i profesjonalnego sprzętu do nagrań i filmowania Centrum Kultury - Biblioteki i Sportu w Lelisie. Za wideofilmowanie dziękujemy Marcinowi Piekarskiemu.

        Nagrywanie śpiewu dało uczniom wiele radości. Z niecierpliwością czekamy na efekt końcowy nagrania.  

      Katarzyna Brzuzy

     • Ulepimy dziś bałwana?

     •    1 grudnia 2021 r. uczniowie klasy III korzystając z zimowej aury wyszli na stadion przy szkole lepić bałwany.

         Dzieci z wielkim zapałem toczyły śniegowe kule i wspólnymi siłami umieszczały jedną na drugiej. Znalazły się nawet gałązki na ręce dla bałwanków.

         Wszyscy bawili się wyśmienicie.

      Jolanta Białobrzeska

     • Szkolna akcja przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży „Budujemy świat wolny od przemocy”

     •    W dniach 01-19.11.2021r. w Szkole Podstawowej w Zespole Szkół w Lelisie po raz kolejny odbyła się akcja profilaktyczna w ramach ogólnoświatowej “Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” Fundacji po DRUGIE. Jej celem jest budowanie świata wolnego od przemocy, świata bezpiecznego, zapewniającego wszystkim prawidłowy rozwój. 

        W ramach  akcji zostały podjęte różnorodne działania skierowane do uczniów naszej szkoły o charakterze wychowawczo – profilaktycznym. Działo się !

         Rozpoczęliśmy od akcji promującej wydarzenie - oplakatowaliśmy całą szkołę, żeby każdy uczeń wiedział co i jak :). 

         Zorganizowaliśmy również “Dzień na pomarańczowo”- jest to kolor symbolizujący walkę z przemocą.

         Wiemy, że razem możemy więcej, dlatego tegoroczne działania szkolne zrealizowaliśmy pod hasłem “Razem przeciw przemocy”.  Uczniowie klas I-VIII opracowali okrzyk klasowy przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Klasy wyeksponowały powstałe hasła na drzwiach swoich sal:

         Odbyły się też warsztaty z psychologiem i policjantem.

        Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie. Pamiętajmy, żeby każdy dzień wykorzystywać na budowanie świata wolnego od przemocy.

      Szkolny Wolontariat

     • "Paczka dla Dzieciaczka"

     •    Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji "Paczka dla Dzieciaczka", czyli pomoc dla dzieci z Placówki Pieczy Zastępczej "Korczakówka" w Ostrołęce.
       

         Zbieramy słodycze, np: wafelki, żelki, cukierki. Wolontariusze przejdą po klasach i zbiorą słodycze dnia 6 grudnia 2021 r. (poniedziałek).

      Zachęcamy do pomocy. 

      Z góry dziękujemy.

      Szkolny Wolontariat

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Sobota 02.07.2022