• Wycieczka do Olsztyna

     • Dnia 23 maja 2022 roku dzieci z oddziału przedszkolnego 0a oraz 0b wraz z przedszkolakami, uczestniczyły w wycieczce do Olsztyna. 

      W Planetarium obejrzały film animowany pt. "Polaris", przybliżający podstawowe wiadomości z dziedziny astronomii i ekologii. Kolejnym punktem wycieczki była "Warmiolandia. Miasto Dzieci" - wyjątkowa sala zabaw, gdzie dzieci korzystały z konstrukcji z licznymi przeszkodami, zjeżdżalniami czy trampolinami, z domków edukacyjnych i wielu innych atrakcji. Uczestniczyły także w warsztatach z szalonym Profesorem przy Ulicy Profesora Ryzyka - Fizyka. Spotkanie było pełne niesamowitych eksperymentów i doświadczeń.

      Wycieczkę uważamy za udaną, był to dzień niezapomnianych wrażeń.

       

      Małgorzata Korczakowska

      Lucyna Parzych

     • Integracja na wesoło i aktywnie w Warszawie

     • Dzieci i młodzież najlepiej integrują się będąc w ruchu. Dlatego 23 maja 2022 r. uczniowie kl. IV oraz VI i VII naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do stolicy. Dominował ruch, zabawa i duuuża dawka aktywności oraz integracja uczniów młodszych i starszych.

      Na dobry początek - Stacja Grawitacja. Mnóstwo trampolin, tor przeszkód, ścieżki gimnastyczne, zbijak, park linowy, wieża do skoków, gry zespołowe na trampolinach... Wycieczkowicze doskonalili swoje umiejętności ruchowe, zgodnie z hasłem obiektu #oderwijsie.

      Kolejnym punktem aktywnej wycieczki była wizyta w Blast Arena i laserowy paintball. Każdy z graczy został wyposażony w specjalną kamizelkę połączoną z bronią, w których umieszczono czujniki reagujące na strzały przeciwnika. Gra w ciemności spowitej dymem, z oświetleniem lamp laserowych, ultrafioletowych i stroboskopów, pomalowanych farbami fluorescencyjnymi była dodatkową atrakcją. 

      W oczekiwaniu na rozgrywki drużynowe w paintball laserowy uczniowie aktywnie korzystali z atrakcji sali zabaw Fun Parku Digilo dla dzieci w róznym wieku - zjeżdżalni, tuneli czy małpiego gaju.

      To była bardzo udana wycieczka dla naszych lubiących aktywność uczniów. Świetnie się bawili i lepiej się poznali.

      Katarzyna Brzuzy

     • I miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK

     • 19 maja 2022 r. odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK w Ostrołęce. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Gabriela Majk, Julia Kacprzak, Nikola Prusińska, Maria Staniek, Liwia Suchecka, Wiktor Chorąży. Konkurs składał się z części praktycznej i teoretycznej. W części praktycznej każdy uczestnik udzielał pomocy jednemu poszkodowanemu. W części teoretycznej uczniowie musieli wykazać się wiedzą z historii Czerwonego Krzyża i PCK oraz prawa humanitarnego. Brawa dla naszych uczestników za wywalczenie I miejsca.

                                                                                                                        Opiekun PCK: Elżbieta Dawid

     • Konkurs Recytatorski „Kurpie Zielone w Literaturze”

     • 19 maja 2022 r. pięć uczennic naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach gminnych Konkursu Recytatorskiego „Kurpie Zielone w Literaturze dla uczniów klas I-IV, organizowanych przez CKBiS w Lelisie.

      Wśród laureatów, którzy będą reprezentować Gminę Lelis na spotkaniu finałowym, 7 czerwca 2022 r. w MGBP w Myszyńcu, znalazła się Alicja Prusaczyk. Czwartoklasistka recytowała wiersz Janiny Anny Krzyżewskiej "Oj pójdę".

      Gratulujemy!

       

      Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły Mai Matusiak z kl. I, Laurze Niedźwieckiej z kl. III, Nikoli Waśkiewicz i Kornelii Żebrowskiej z kl. IV, a Alicji życzymy sukcesów w finale Konkursu.

      Katarzyna Brzuzy

       

      Zapraszamy do obejrzenia występów naszych recytatorek:

     • Najmłodsi uczniowie w Warszawie

     • Sezon wycieczkowy w naszej szkole otworzyli 17 maja 2022 r. uczniowie klas I - III, którzy wraz z opiekunami wyruszyli na wesoły podbój stolicy. 

      Zabawę rozpoczęli w najstarszym parku trampolin w Warszawie - Hangarze 646, gdzie korzystali z kilkudziesięciu trampolin o różnym stopniu wybicia, ale też korzystali ze zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej, tyrolki, przeszkód i wielu innych atrakcji sportowych.

      Kolejnym etapem wycieczki był spacer po Starym Mieście. Zobaczyli Kolumnę Zygmunta III Wazy górującą nad Placem Zamkowym i majestatyczny Zamek Królewski, a nawet... kataryniarza. Spacerowali wśród urokliwych kamienic Starówki szukając pomnika warszawskiej syrenki, znanej z legend. Duże wrażenie zrobił na wszystkich Pomnik Małego Powstańca przy murze obronnym Starego Miasta.

      Następnie pierwszo-, drugo- i trzecioklasiści udali się do zoo. Piękna pogoda rozleniwiła zwierzęta, ale nie naszych uczniów. Odwiedzili niedźwiedzie, przyjrzeli się wnętrzu paszczy hipopotama, spotkali żyrafy i słonie, obserwowali szympansy, wybrali się do terrarium i akwarium, zobaczyli różne gatunki ptaków oraz tropikalne ryby.  

      Pełni wrażeń wrócili do domu!

      Katarzyna Brzuzy

       

     • Turniej Piłki nożnej dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Lelis

     • 30 kwietnia 2022 r. w Łęgu Przedmiejskim rozegrano Turniej Piłki nożnej dziewcząt o Puchar Wojta Gminy Lelis dla kl. V - VIII

      Nasza szkolna drużyna w składzie: Gabriela Majk, Nikola Prusińska, Maria Staniek z kl. VIIb oraz  Julia Grzybicka, Gabriela Korzeniecka, Olga Wieremiejczyk, Alicja Duszak oraz Aleksandra Gontarzewska z kl. VIII zajęła I miejsce.

      Serdecznie gratulujemy!

      Jacek Żylak

      Katarzyna Brzuzy

     • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

     • 3 maja 1791 roku - cóż to za data? Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu dat, nic nie znaczących. Nudzą ich uroczystości, rocznice, święta. Ale przecież naród, który nie zna swojej przeszłości - nie jest naprawdę wolny, umiera! Żeby być w pełni wolnym, trzeba znać i rozumieć prawa i zasady wolności.

      Te wartości przyświecały klasie VII b, która 28 kwietnia 2022 r. zorganizowała uroczystą akademię z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

      Siódmoklasiści przybliżyli młodszym i starszym kolegom znaczące fakty z polskiej historii - wybór Stanisława Augusta Poniatowskiego na króla Polski, czasy rozkwitu naszego kraju za jego rządów, ale też porażki, uchwalenie Konstytucji 3 Maja czy konfederację targowicką, aby pamiętali o przeszłości naszego kraju i doceniali to, że możemy cieszyć się wolnością.

      Wypowiedzi narratorów i recytatorów ubarwiło odśpiewanie patriotycznych pieśni, a szczególnie - uroczyste odtańczenie poloneza.

      Katarzyna Brzuzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 06.12.2022