• Konkurs Recytatorski „Kurpie Zielone w Literaturze”

     • 19 maja 2022 r. pięć uczennic naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach gminnych Konkursu Recytatorskiego „Kurpie Zielone w Literaturze dla uczniów klas I-IV, organizowanych przez CKBiS w Lelisie.

      Wśród laureatów, którzy będą reprezentować Gminę Lelis na spotkaniu finałowym, 7 czerwca 2022 r. w MGBP w Myszyńcu, znalazła się Alicja Prusaczyk. Czwartoklasistka recytowała wiersz Janiny Anny Krzyżewskiej "Oj pójdę".

      Gratulujemy!

       

      Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły Mai Matusiak z kl. I, Laurze Niedźwieckiej z kl. III, Nikoli Waśkiewicz i Kornelii Żebrowskiej z kl. IV, a Alicji życzymy sukcesów w finale Konkursu.

      Katarzyna Brzuzy

       

      Zapraszamy do obejrzenia występów naszych recytatorek:

     • Najmłodsi uczniowie w Warszawie

     • Sezon wycieczkowy w naszej szkole otworzyli 17 maja 2022 r. uczniowie klas I - III, którzy wraz z opiekunami wyruszyli na wesoły podbój stolicy. 

      Zabawę rozpoczęli w najstarszym parku trampolin w Warszawie - Hangarze 646, gdzie korzystali z kilkudziesięciu trampolin o różnym stopniu wybicia, ale też korzystali ze zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej, tyrolki, przeszkód i wielu innych atrakcji sportowych.

      Kolejnym etapem wycieczki był spacer po Starym Mieście. Zobaczyli Kolumnę Zygmunta III Wazy górującą nad Placem Zamkowym i majestatyczny Zamek Królewski, a nawet... kataryniarza. Spacerowali wśród urokliwych kamienic Starówki szukając pomnika warszawskiej syrenki, znanej z legend. Duże wrażenie zrobił na wszystkich Pomnik Małego Powstańca przy murze obronnym Starego Miasta.

      Następnie pierwszo-, drugo- i trzecioklasiści udali się do zoo. Piękna pogoda rozleniwiła zwierzęta, ale nie naszych uczniów. Odwiedzili niedźwiedzie, przyjrzeli się wnętrzu paszczy hipopotama, spotkali żyrafy i słonie, obserwowali szympansy, wybrali się do terrarium i akwarium, zobaczyli różne gatunki ptaków oraz tropikalne ryby.  

      Pełni wrażeń wrócili do domu!

      Katarzyna Brzuzy

       

     • Turniej Piłki nożnej dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Lelis

     • 30 kwietnia 2022 r. w Łęgu Przedmiejskim rozegrano Turniej Piłki nożnej dziewcząt o Puchar Wojta Gminy Lelis dla kl. V - VIII

      Nasza szkolna drużyna w składzie: Gabriela Majk, Nikola Prusińska, Maria Staniek z kl. VIIb oraz  Julia Grzybicka, Gabriela Korzeniecka, Olga Wieremiejczyk, Alicja Duszak oraz Aleksandra Gontarzewska z kl. VIII zajęła I miejsce.

      Serdecznie gratulujemy!

      Jacek Żylak

      Katarzyna Brzuzy

     • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

     • 3 maja 1791 roku - cóż to za data? Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu dat, nic nie znaczących. Nudzą ich uroczystości, rocznice, święta. Ale przecież naród, który nie zna swojej przeszłości - nie jest naprawdę wolny, umiera! Żeby być w pełni wolnym, trzeba znać i rozumieć prawa i zasady wolności.

      Te wartości przyświecały klasie VII b, która 28 kwietnia 2022 r. zorganizowała uroczystą akademię z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

      Siódmoklasiści przybliżyli młodszym i starszym kolegom znaczące fakty z polskiej historii - wybór Stanisława Augusta Poniatowskiego na króla Polski, czasy rozkwitu naszego kraju za jego rządów, ale też porażki, uchwalenie Konstytucji 3 Maja czy konfederację targowicką, aby pamiętali o przeszłości naszego kraju i doceniali to, że możemy cieszyć się wolnością.

      Wypowiedzi narratorów i recytatorów ubarwiło odśpiewanie patriotycznych pieśni, a szczególnie - uroczyste odtańczenie poloneza.

      Katarzyna Brzuzy

     • Spotkanie z policjantem

     • 28 kwietnia 2022 r. uczniowie z klas V-VIII spotkali się z policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, panem Krzysztofem Kolatorem. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole systematycznie, wspierają działania profilaktyczne szkoły.

      Uczniowie zostali zapoznani z konsekwencjami negatywnych zachowań w szkole i poza nią i odpowiedzialnością karną, jakiej podlegają nieletni. Policjant apelował o zachowanie ostrożności w internecie. Rozmawiał z nastolatkami o skutkach zażywania substancji psychoaktywnych, palenia e-papierosów i spożywania alkoholu.   

      Katarzyna Brzuzy

     • Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

     • Dnia 4 kwietnia 2022 r. odbył  się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego.

      Zadaniem uczniów klas 1 – 3 było przedstawienie dowolną techniką i podpisanie w języku angielskim, wybranego symbolu wiosny. Ocenie podlegały: samodzielność  wykonania pracy, oryginalność i pomysłowość, czyli  wybór techniki plastycznej i materiałów z  których praca została wykonana oraz poprawność językowa. Wszystkie prace, które wpłynęły, można podziwiać na  gazetkach ściennych.

      Uczniowie klas 4 – 8 wykazywali się znajomością wiedzy z zakresu  kultury oraz tradycji Wielkiej Brytanii, rozwiązując test zawierający pytania zarówno zamknięte jak i otwarte.

      Dzięki konkursowi uczniowie mogli rozwijać wrażliwość i wyobraźnię plastyczną, rozbudzić zainteresowanie kulturą Wysp Brytyjskich  oraz wzmocnić  motywację do nauki języka angielskiego.

      Czołowe miejsca zajęli:

      Klasa 1
      I miejsce – Amelia Pyskło
      II miejsce – Maja Matusiak

      III miejsce – Antoni Staniek
      Klasa 2
      I miejsce – Jakub Aptacy
      II miejsce – Wiktor Nowakowski
      III miejsce – Michał Part

      Klasa 3
      I miejsce – Laura Niedźwiecka

      II miejsce – Oliwia Małkowska

      III miejsce – Zuzanna Parzych

      Klasy 4 – 6

      I miejsce – Alicja Prusaczyk, kl. 4

      II miejsce – Kacper Niedźwiecki,  kl. 5

      III miejsce – Natalia Szymczyk,  kl. 5

      Klasy 7a – 8

      I miejsce Błażej Niedźwiecki,  kl. 7a

      II miejsce – Maria Staniek,  kl. 7b

      III miejsce – Nikola Prusińska,  kl. 7b

      Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Za organizację przedsięwzięcia odpowiedzialna była p. Marta Zerhau oraz p. Ewa Chorąży.

      Laureatom serdecznie gratulujemy!

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w  konkursie!

                                                                                                                                            Ewa Chorąży

     • Konkurs "Historie z sieci wzięte"

     • "Ikar to typowy nastolatek. Cały wolny czas spędza przed komputerem, choć lubi też astronomię. Jego tata Dedal wpada na pomysł, by odciągnąć syna od monitora – kupuje lunetę. I to wszystko zmienia..." - to historia Alicji Prusaczyk, Nikoli Waśkiewicz i Kornelii Żebrowskiej z kl. IV.

      Nasze uczennice stworzyły komiks dotyczący bezpiecznego poruszania się w sieci i wzięły udział w Konkursie "Historie z sieci wzięte" dla uczniów szkół Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Ich praca rywalizowała z ponad 1400 zgłoszonymi. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się on-line 27 kwietnia 2022 r.

      Czwartoklasistki nie wygrały cennej nagrody, ale zaprezentowały swój pomysł i talent! 

      Życzymy dalszych sukcesów w konkursach, nie tylko plastycznych!


      A oto próbka umiejętności naszych czwartoklasistów - komiks do "Bajki o rybaku i złotej rybce" A. Puszkina:

      Komiks____Bajka_o_rybaku_i_zlotej_rybce____A._Puszkina_(kl._IV).pptx​​​​​​​

      Katarzyna Brzuzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Piątek 20.05.2022