• Najlepsi uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2021/2022

     • 24 czerwca 2022 r. świętowaliśmy zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Jednym z punktów uroczystości było wręczenie nagród wyróżniającym się w nauce uczniom naszej szkoły przez dyrektor Martę Trzcińską i wicedyrektor Justynę Przeradzką oraz zaproszonych gości - Stefana Prusika, Wójta Gminy Lelis i Andrzeja Przeradzkiego - dyrektora Zakładu Administracji Szkół i Przedszkoli w Lelisie. Gratulacje otrzymali także rodzice najlepszych uczniów.

      Uczniowie klasy III i klasy VIII kończyli kolejny etap edukacyjny i to oni jako pierwsi odebrali nagrody za wysokie wyniki w nauce.

      klasa III

      Amelia Gontarzewska, Barosz Grala, Jakub Kacprzak, Oliwia Małkowska, Miłosz Mrozek, Laura Niedźwiecka, Zuzanna Parzych

      klasa VIII

      Alicja Duszak, Julia Grzybicka, Igor Grzybicki, Gabriela Korzeniecka, Miłosz Sęk, Olga Wieremiejczyk

      Następnie nagrody odebrali uczniowie pozostałych klas.

      klasa I

      Aleksander Gerwatowski, Filip Kacprzak, Aleksandra Kaliszewska, Mikołaj Mażewski, Marcelina Mrozek, Weronika Pabich, Alan Przeradzki, Amelia Pyskło, Antoni Staniek

      klasa II

      Jakub Aptacy, Oskar Boniatowski, Oliwia Gontarzewska, Emilia Jaksina, Miłosz Jaksina, Wiktor Nowakowski, Zuzanna Puławska, Olaf Suchecki, Piotr Wronowski, Marcel Żebrowski

      klasa IV

      Zuzanna Gajewska, Alicja Nowakowska, Piotr Pawelczyk, Alicja Prusaczyk, Nikola Waśkiewicz, Katarzyna Wodeńko, Kornelia Żebrowska

      klasa V

      Szymon Biedrzycki, Alicja Nalewajk, Kacper Niedźwiecki, Julita Wieremiejczyk, Marcelina Wołosz

      klasa VIIa

      Krystian Brzuzy, Iga Gerwatowska, Katarzyna Jasińska, Błażej Niedźwiecki, Jakub Part, Julia Parzych, Julita Prusaczyk, Aleksandra Sęk

      klasa VIIb

      Gabriela Majk, Lena Mażewska, Nikola Prusińska, Joanna Sakowska, Maria Staniek

       

      Serdecznie gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

      Uczniowie nagrodzeni za osiagnięcia sportowe: Olga Wieremiejczyk, Gabriela Korzeniecka, Julia Grzybicka, Aleksandra Gontarzewska, Alicja Duszak, Piotr Mróz, Igor Grzybicki, Miłosz Sęk, Mikołaj Kulas, Piotr Jaksina, Maria Staniek, Nikola Prusińska, Gabriela Majk, Julita Prusaczyk, Julita Wieremiejczyk, Filip Parzych, Michał Orzechowski, Wiktor Chorąży, Aleksander Wołosz, Marcin Jankowski, Jakub Parzych, Oliwier Puławski, Maciej Mucha.

      Życzymy wielu sportowych osiągnięć w przyszłości.

      Katarzyna Brzuzy

     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     • 24 czerwca 2022 r. spotkaliśmy się w szkole po raz ostatni w tym roku szkolnym. 

      Na początku uczniowie klasy VII a w kabaretowej scence zastanawiali się nad rolą szkoły w życiu człowieka. Goście programu - przedstawiciele Stowarzyszenia na rzecz Wydłużenia Wakacji, Partii Ofiary Librusa, Partii Przeciwników Pierwszej Lekcji, Związku Dysortografów i Koła Przyjaciół Szczęsliwego Numerka i Ostatniej Ławki doszli do wniosku, że ich postulaty są zasadne i należy jak najszybciej je wprowadzić, np. zmienić proporcje między wakacjami a rokiem szkolnym.

      Po wesołym wprowadzeniu nastąpiła oficjalna część uroczystości. 

      Głos zabrali nasi Goście - Stefan Prusik - Wójt Gminy Lelis, Andrzej Przeradzki - dyrektor Zakładu Administracji Szkół i Przedszkoli w Lelisie, ks. Janusz Kotowski - proboszcz parafii w Lelisie oraz Grażyna Parzych - Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Lelisie.

      Dyrektor Marta Trzcińska w wystąpieniu poinformowała o szczególnych osiągnięciach uczniów i wraz z wicedyrektor Justyną Przeradzką oraz zaproszonymi gośćmi wręczyła nagrody wyróżniającym się uczniom naszej szkoły.

      Kolejnym punktem uroczystości było przekazanie przez absolwentów sztandaru szkoły siódmoklasistom.

      Po uroczystym zakończeniu mijającego roku szkolnego wszyscy uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami po raz ostatni przed wakacjami w salach i w świetnych humorach opuścili mury szkoły.

      A teraz wszystkich czeka nagroda: wakacje, wczasy, słońce, pogoda... ​​​​​​

      Życzymy wszystkim wspaniałego i bezpiecznego letniego wypoczynku. 

      Katarzyna Brzuzy

     • Dwudniowa wycieczka do Oświęcimia i Energylandii w Zatorze

     • 21 czerwca 2022 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na długo oczekiwaną dwudniową wycieczkę.​​​​​​

      Pierwszego dnia zaplanowano przejazd do Oświęcimia i zwiedzanie z przewodnikiem obozu Auschwitz – Birkenau, wstrząsającego miejsca pamięci ofiar II wojny światowej Jest to jedyny obóz koncentracyjny znajdujący się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Auschwitz życie straciło ponad 1,1 mln ludzi.

      Na teren obozu prowadzi słynna brama z napisem „Arbeit macht frei” ("Praca czyni wolnym"). Zwiedziliśmy szeregi ponurych budynków, w których zorganizowano wystawy związane z działalnością obozu. Obóz Auschwitz-Birkenau jest dla świata symbolem terroru i ludobójstwa.

      Po niezapomnianej i poruszającej lekcji historii w Oświęcimiu, drugi dzień wycieczki upłynął pod znakiem rozrywki i zabawy.

      Energylandia to pierwszy prawdziwy park rozrywki w Polsce przeznaczony dla każdego, niezależnie od wieku. Spędziliśmy tam cudowne chwile, a czas wspaniałej zabawy i niecodziennych doznań upłynął bardzo szybko.  Żegnając Energylandię już planowaliśmy kolejny pobyt w tym miejscu i skorzystanie z atrakcji, na które tym razem zabrakło czasu.

      Katarzyna Brzuzy

     • List Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     •  

      Warszawa, 22 czerwca 2022 r.

       

                Szanowni Państwo Dyrektorzy,

                Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,

       

      rok szkolny 2021/2022 był czasem wielu ważnych i potrzebnych zmian w polskiej edukacji. Realizowaliśmy przedsięwzięcia ukierunkowane na wspieranie wszechstronnego rozwoju młodych ludzi, budowanie kompetencji przyszłości oraz uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego, który powinien odpowiadać na wyzwania XXI wieku.

      Zainicjowaliśmy program „Laboratoria Przyszłości”. Na zakup nowoczesnego sprzętu multimedialnego, w tym drukarek 3D, mikrokontrolerów, robotów czy sprzętu do nagrań, przeznaczyliśmy rekordową sumę 1 mld zł. Wszystko po to, aby młodzi ludzie w każdej szkole mogli prowadzić ciekawe eksperymenty, uczyć się pracy w grupie, rozwijać własne talenty, a także zdobywać nowe kompetencje i umiejętności ważne na kolejnych etapach edukacji oraz pomocne w wyborze przyszłej ścieżki rozwoju zawodowego.

      Już w pierwszych tygodniach roku szkolnego 2021/2022 uczniowie i nauczyciele wyjechali na wycieczki szkolne dofinansowane z programu „Poznaj Polskę”. Młodzi ludzie odwiedzali miejsca związane z naszą historią i kulturą oraz największymi osiągnięciami nauki. Przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem społeczności szkolnych, dlatego podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu wsparcia finansowego i rozwoju programu. Uruchomiliśmy projekt „Poznaj Polskę na sportowo”, którego celem jest promocja aktywności fizycznej i zachęcenie uczniów do uprawiania sportu.

      Chcemy, aby młodzi ludzie zdobywali wiedzę w ciekawy i atrakcyjny sposób, poprzez samodzielne poszukiwanie i eksperymentowanie. Służą temu także Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, które powstają w całej Polsce. Dzięki tym małym centrom nauki uczniowie z mniejszych miast i miejscowości mogą rozwijać swoją kreatywność, poznawać osiągnięcia nauki oraz zjawiska otaczającego nas świata blisko swojej szkoły i miejsca zamieszkania.

      Aby przeciwdziałać negatywnym skutkom kształcenia na odległość, w roku szkolnym 2021/2022 kontynuowaliśmy programy wsparcia uczniów po okresie pandemii, takie jak „WF z AWF” czy „Dobrze widzieć”. Przedsięwzięcia były związane zarówno ze zdrowiem oraz kondycją fizyczną dzieci i młodzieży, wsparciem psychologiczno-pedagogicznym, jak również z pomocą w opanowaniu i utrwaleniu materiału. Od marca w szkołach realizowane są zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w dodatkowym wymiarze godzin. Cieszę się również, że udało się wprowadzić przepisy, które pozwalają na zwiększenie liczby specjalistów oraz wsparcia finansowego na organizację pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

      Ostatnie miesiące obecnego roku szkolnego były pod wieloma względami szczególne. Agresja Rosji na Ukrainę sprawiła, że do polskich szkół trafiły tysiące dzieci zza naszej wschodniej granicy. Wprowadziliśmy elastyczne przepisy, które umożliwiły włączanie ukraińskich uczniów do polskiego systemu edukacji. Ich adaptacja w nowym środowisku nie byłaby jednak możliwa bez ogromnej empatii, wrażliwości i ofiarności całych społeczności szkolnych. Młodzi ludzie, a także ich nauczyciele zdali egzamin z otwartości i serdeczności. Swoim ukraińskim kolegom i koleżankom okazali wsparcie w momencie, w którym najbardziej tego potrzebowali. Z całego serca za to dziękuję!

      W przededniu wakacji życzę uczniom, nauczycielom i rodzicom dobrego odpoczynku. Mam nadzieję, że dla młodych ludzi będzie to czas pełen przygód, odkrywania nowych miejsc i realizowania pasji. Gratuluję sukcesów edukacyjnych i wychowawczych. Jestem przekonany, że z dumą odbierzecie szkolne świadectwa. Słowa uznania kieruję do nauczycieli i wychowawców, dziękując za przekazywanie wiedzy i kształtowanie postaw młodych ludzi. Życzę Państwu, aby czas letniego odpoczynku pozwolił na wytchnienie od codziennych obowiązków.

      Serdecznie pozdrawiam także społeczność szkół polonijnych na całym świecie. Dziękuję nie tylko za trud nauczania języka polskiego, ale także za promowanie polskiej tradycji, historii i dziedzictwa narodowego poza granicami naszego kraju.

      Wszystkim życzę spokojnych i bezpiecznych wakacji!

      Z wyrazami szacunku

      Przemysław Czarnek

      Minister Edukacji i Nauki

     • Młodzi bezpieczni

     • st. asp. Magdalena Eliasz

      Asystent Zespołu ds profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii

      Wydział Prewencji KMP Ostrołęka

     • Brawo zerówka

     • Dzieci z Oddziału Przedszkolnego 0a zakończyły realizację Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała", Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Kreatywny Przedszkolak Kreatywne Dziecko", Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Mały Miś W Świecie Wielkiej Literatury". Wzięliśmy udział w ogólnopolskiej kampanii "Przytul się do drzewa".

      Otrzymaliśmy certyfikaty, dyplomy, podziękowania.


      Lucyna Parzych

      Małgorzata Korczakowska

     • Uczymy ratować

     • Pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedwakacyjnych zajęciach pierwszej pomocy. Uczniowie Szkolnego Koła PCK przygotowali pokaz  ćwiczeń, jak postąpić w trudnych sytuacjach, które mogą się przydarzyć każdemu z nas, np. utrata przytomności z zachowanym oddechem i bez oddechu, oparzenie, krwotok, złamanie.  

      Chętni uczniowie  mogli sprawdzić swoje umiejętności pod czujnym okiem opiekuna PCK.

                                                                                              Opiekun PCK: Elżbieta Dawid

     • Ogólnopolski Konkurs Ekologiczno – Przyrodniczy

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno – Przyrodniczym EDI.

      Celem konkursu było zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów, propagowanie zagadnień związanych z ekologią i ochroną przyrody.  

      Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: kl. 4 - 6 i kl. 7 - 8.  Na wyróżnienie zasługuje Alicja Prusaczyk (kl. 4) i Maria Staniek ( kl. 7b).  

      Uczestnikom konkursu dziękuję za udział.

                                                                                                             Elżbieta Dawid

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Niedziela 14.08.2022