• 6 grudnia - Mikołajki

     • Na tę datę, dzień imienin Mikołaja, czekają wszystkie dzieci, także uczniowie naszej szkoły. Wtedy to mężczyzna z długą, siwą brodą, ubrany cały na czerwono i w czerwonej czapce z pomponem, obdarowuje grzeczne dzieci prezentami, zaś niegrzeczne - rózgami, prawda? Mieszka w Laponii, więc zjawia się u nas w saniach, ciągniętych przez zaprzęg reniferów, nieprawdaż?

      Nie w Lelisie...

      Naszą szkołę zaszczycił swoją obecnością bardzo nowoczesny Mikołaj w towarzystwie uroczych pomocnic, gustownie ubranych. Nasz Mikołaj wcale nie okazał się być staruszkiem, zatem środek lokomocji musiał być także odpowiedni do temperamentu sympatycznego gościa. Śnieg jeszcze nie spadł, więc ulubieniec dzieci zajechał... quadem z przyczepką pełną prezentów. Rózg nie widziano. Zacni goście podróżujący w nowoczesny sposób wzbudzili zainteresowanie nawet tych, którzy powątpiewają w istnienie Mikołaja.  

      Katarzyna Brzuzy

      Mikołajki w klasie Ia

      6 grudnia, w dniu imienin Świętego Mikołaja, obchodzimy mikołajki. Zwyczajem tego dnia jest wręczanie drobnych prezentów na cześć świętego biskupa Mikołaja, który słynął z pomocy, jakiej udzielał ubogim i potrzebującym.
      Byliśmy niesamowicie zaskoczeni, gdy tuż po godzinie 8.00 do naszej klasy wszedł Mikołaj wraz z miłymi Śnieżynkami i obdarował nas  prezentami i słodkimi podarunkami. Nikt nie dostał rózgi! Chyba byliśmy bardzo grzeczni ...;)

      ​​​​​​​
      Jolanta Białobrzeska

     • Kartki bożonarodzeniowe dla absolwentów, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły

     • Czas przedświąteczny jest bardzo pracowitym okresem dla Szkolnego Wolontariatu. Staramy się zawsze pamiętać o bliskich nam osobach, o absolwentach, emerytowanych nauczycielach i pracownikach szkoły. To z myślą o nich przygotowaliśmy kartki bożonarodzeniowe z życzeniami, które zostały wysłane tradycyjnym sposobem. To wspaniały zwyczaj, który warto podtrzymywać i pielęgnować. Kartki własnoręcznie wykonane, mamy nadzieję, że ucieszą obdarowanych i będą stanowić przepiękną ozdobę świąteczną.

      Życzymy Wam zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!

      Szkolny Wolontariat 

     • Klasa IV wśród książek

     • 6 grudnia 2022 r. uczniowie klasy IV gościli w CKBiS w Lelisie

      6 grudnia 2022 r. uczniowie klasy IV byli na lekcji j. polskiego w bibliotece. Poznali zasady korzystania z księgozbioru i rodzaje katalogów bibliotecznych. Czwartoklasiści sami wyszukiwali książki znajdujące się na półkach w bibliotece oraz uczyli się korzystania z katalogu on-line Biblioteki Publicznej w Lelisie.

      Katarzyna Brzuzy

     • Mikołaj z SKS-em w Lelisie

     • 5 grudnia 2022 r. w hali sportowej naszej szkoły odbyła się impreza „Mikołaj z SKS-em”, projekt Szkolnych Klubów Sportowych.

      Poprawa kondycji dzieci i młodzieży oraz promocja aktywności fizycznej to jedno z kluczowych zadań, jakie stawia sobie Ministerstwo Sportu i Turystyki, które finansuje program przy wsparciu WHO i PKN Orlen.

      Gościem specjalnym imprezy był wiceminister sportu i turystyki Arkadiusz Czartoryski. Sportowe Mikołajki zaszczyciły swoją obecnością gwiazdy sportu - reprezentantki Polski w różnych dyscyplinach:

      • Urszula Włodarczyk – polska lekkoatletka, w latach 1991–2000 czołowa wieloboistka świata; trzykrotna olimpijka, dwukrotna medalistka mistrzostw świata w hali;
      • Agnieszka Kobus-Zawojska – polska wioślarka, srebrna i brązowa medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzyni świata i Europy;
      • Patrycja Adamkiewicz – polska zawodniczka taekwondo. Medalistka mistrzostw Europy i letniej Uniwersjady; olimpijka z Tokio;
      • Emilia Ankiewicz-Obukowicz – polska lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400 metrów przez płotki; olimpijka z Rio de Janeiro 2016.

      Na tym sportowym wydarzeniu nie mogło zabraknąć znakomitych sportsmenek związanych z gminą Lelis: absolwentek naszej szkoły - lekkoatletki Magdaleny Bokun, wielokrotnej medalistki Mistrzostw Polski w skoku w dal oraz zawodniczki karate Julity Sęk, a także Justyny Niedźwieckiej - kurpiowskiej mistrzyni sztangi.

      Uczniowie dzięki uczestnictwie w imprezie promującej aktywność fizyczną doświadczyli sportowej rywalizacji. Świetnie się bawili i uzyskali wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy.

      Dziękujemy gościom, że zaszczycili swoją obecnością naszą szkołę propagując ideę sportu i zachęcając dzieci i młodzież do uprawiania róznych dyscyplin sportowych i realizacji marzeń.

      Katarzyna Brzuzy

     • Przedłużenie obowiązywania trzech stopni alarmowych do 28 lutego 2023 r.

     • Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia, przedłużające do 28 lutego 2023 roku obowiązywanie trzech stopni alarmowych:

      • drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Zarządzenie nr 388 z dnia 30 listopada 2022 roku);
      • trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Zarządzenie nr 389 z dnia 30 listopada 2022 roku);
      • drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (Zarządzenie nr 390 z dnia 30 listopada 2022 roku).

      Robert Prusaczyk

      Urząd Gminy Lelis

     • Konkurs ekologiczny "Zielono mi"

     • 29 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Zielono mi”. Konkurs odbył się w Szkole Powiatowej w Kadzidle. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z gmin powiatu ostrołęckiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z kl. VIII b: Maria Staniek oraz Gabriela Majk. Marysia wywalczyła I miejsce w kategorii Żak. Brawo dla naszych uczestniczek!

      Elżbieta Dawid

     • "Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze"

     • 30 listopada 2022 r. klasa Ia wzięła udział w andrzejkowej zabawie. Każdy przyniósł ze sobą do szkoły dobry humor, mnóstwo energii oraz andrzejkowe wróżby. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

      Wioleta Suchecka

     • Andrzejki w klasie Ib

     • W ostatni dzień listopada uczniowie klasy I b przenieśli się w świat wróżb i przepowiedni. Wszyscy wspaniale się bawili, a humory dopisywały. ​​​​​​

      Pamiętajmy, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa.

      Małgorzata Korczakowska

      Marzena Przeradzka

     • Wizyta Kubusia Puchatka

     • Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, 28 listopada 2022r.do wszystkich grup przedszkolnych, zawitał sam Kubuś Puchatek. 

      Wesolutki Miś, swoją osobą ucieszył każdego przedszkolaka. W każdej grupie rozbrzmiewała wesoła, misiowa muzyka oraz zabawy taneczne z Kubusiem Puchatkiem.

      Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

      Iwona Kruczyk

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 06.12.2022