• Teatrzyk klasy Ib

     • W piątek, 25 listopada 2022 r., uczniowie klasy I b przygotowali piosenki, wierszyki oraz krótkie scenki wykorzystując własnoręcznie wykonane kukiełki. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty oraz wykazali się kreatywnością. To było wspaniałe przeżycie zarówno dla widzów, jak i aktorów. 

      Małgorzata Korczakowska

     • Andrzejkowa dyskoteka w stylu lat 80

     • W środowe popołudnie, 23 listopada 2022 r., w hali sportowej pojawiły się kolorowe girlandy, balony, światła i zagrała muzyka z lat 80. To wszystko w ramach zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski dyskoteki andrzejkowej, na którą zaproszeni byli wszyscy uczniowie naszej szkoły, od najmłodszych do najstarszych. Muzyka wprowadziła biorących udział w imprezie w radosny nastrój, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili. Mimo zmęczenia zabawą uczniowie zakończyli dyskotekę w doskonałych humorach.

      Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc i przygotowanie imprezy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

      Samorząd Uczniowski 

     • O czym dzisiaj marzą zwierzęta?

     • Odpowiedź na to pytanie poznali nasi czwartoklasiści, którzy 18 listopada 2022 r. mieli przyjemność uczestniczyć w jednym z cyklicznych spotkań Akademii Edukacji Filmowej. Zajęcia odbywają się w Ostrołęckim Centrum Kultury.

      Piątkowy seans filmowy poprzedziła prelekcja Rafała Święcickiego na temat historii filmu animowanego. Następnie uczniowie kl. IV obejrzeli film animowany pt. "O czym dzisiaj marzą zwierzęta?", opowieść o australijskich zwierzątkach. Czwartoklasiści mogli się przekonać, że każdy może zostać superbohaterem i pomagać innym. To marzenie nie tylko zwierząt.

      Katarzyna Brzuzy

      fot: plakat filmowy 

     • Zerówka na warsztatach

     • 18 listopada 2022 roku dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w warsztatach w ramach kampanii Instytutu Książki " Mała książka - wielki człowiek'' organizowanych przez CKBiS w Lelisie.

      Organizatorom warsztatów dziękujemy za zaproszenie.

                                                  Lucyna Parzych

     • "W tej bajce nie ma złego wilka"- spotkanie w bibliotece

     • W piątkowy poranek,18 listopada 2022 r., uczniowie klasy I b wybrali się do CKBiS-u na jedno z cyklicznych spotkań, podczas których poznają bohaterów dziecięcej literatury. Tym razem dzieci wysłuchały książki pt. "W tej bajce nie ma złego wilka" autorstwa Lou Carter. To zabawna historia, w której wilk postanawia, że nie wystąpi już w żadnej bajce. Uczniowie wypożyczyli również książki oraz otrzymali zakładki. Jesteśmy ciekawi, jaką przygodę poznamy na kolejnym spotkaniu w bibliotece.

      Małgorzata Korczakowska

     • "19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży"

     • Jak co roku przez 19 pierwszych dni listopada nasza szkoła brała udział w światowej kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży".  

      Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać, zwracać uwagę, uczyć widzieć więcej i lepiej. Tegoroczne hasło kampanii to: „StacJA – empaTYczni, razem maMY moc”.    

      W tej akcji szczególnie ważna jest wzajemna współpraca i działanie, by pokazywać i uczyć, czym jest przemoc i w jaki sposób ją powstrzymywać. Edukacja na temat przemocy, empatia i szacunek do drugiego człowieka to kwestie fundamentalne, jeżeli chodzi o skuteczne przeciwdziałanie przemocy.

      W naszej szkole w związku z akcją "19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży" w tym roku odbyły się różne działania. Podczas długich przerw wolontariusze pomagali nauczycielom w pełnieniu dyżurów. Działała grupa "Łamigłówka", jej wolontariusze czytali bajki terapeutyczne młodszym i pomagali w odrabianiu pracy domowej. Odbyły się warsztaty dla uczniów “Ciekawość nie zawsze popłaca” oraz warsztaty dla nauczycieli „Szkolna Interwencja Profilaktyczna”. Uczniowie spotykali się z  funkcjonariuszami Zespołu Do Spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce i dzielnicowymi, którzy przeprowadzili warsztaty profilaktyczne "Bezpieczne dzieci w sieci i w realu". Społeczność uczniowska podjęła debaty o nałogach i wydała “Wyroki na nałogi”. Wszystkie wyroki Sądów Klasowych zawisły na drzwiach sal.

      W ramach akcji uczniowie przystąpili do konkursu “Lepiej zapobiegać, niż leczyć”. Oto nagrodzeni:
      I miejsce – Maria Staniek, Liwia Suchecka, Michał Mażewski    
      II miejsce – Lena Mażewska, Joanna Sakowska    
      III miejsce – Błażej Niedźwiecki    
      Wyróżnienia: Natalia Szymczyk, Mateusz Pyskło, Krystian Brzuzy, Klaudiusz Sęk
      Gratulujemy!        

      Podsumowaniem naszych działań był uroczysty “Pomarańczowy Apel - Razem Mamy MOC”, podczas którego uczniowie wystąpili w krótkich inscenizacjach. Za występy klasy zostały nagrodzone. Tego dnia towarzyszyła nam radosna, wspólna zabawa.

      Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w działaniach - Stefanowi Prusikowi, Wójtowi Gminy Lelis, który dofinansował warsztaty profilaktyczne i nagrody, a także Zespołowi Do Spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce - Magdalenie Eliasz i Krzysztofowi Kolatorowi oraz dzielnicowej Bożenie Boruch.

      Aldona Gumkowska
      Jolanta Olkowska
      Marzena Przeradzka

     • XIII Edycja Gminnego Konkursu Religijnego „Jan Paweł II w oczach dziecka”

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanym przez Szkołę Podstawową w Dąbrówce Gminnym Konkursie Religijnym "Jan Paweł II w oczach dziecka". Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: plastycznej, recytatorskiej i muzycznej.
      16 listopada 2022 r.  w szkole w Dąbrówce zostały ogłoszone wyniki.
       
      W konkursie plastycznym w kategorii klas I – III Antoni Staniek z kl. II zajął I miejsce. Spośród klas IV - VI wyróżniono pracę Alicji Prusaczyk z kl. V. W kategorii klas VII – VIII najwyższe miejsce zdobyła Liwia Suchecka z klasy VIIIb.
       
      W konkursie recytatorskim wyróżnienie uzyskała uczennica kl. V - Alicja Prusaczyk, natomiast Kornelia Żebrowska z kl. V zajęła I miejsce w konkursie piosenki papieskiej.

      Serdecznie gratulujemy!

      Danuta Aptacy

     • Razem przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

     • 15 listopada 2022 r. w naszej szkole upłynął pod hasłem działań profilaktycznych w ramach kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”.

      Uczniowie podczas spotkań profilaktycznych ze st. asp. Krzysztofem Kolatorem z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce skupiali się na przeciwdziałaniu agresji, przemocy i innym niewłaściwym zachowaniom dzieci i młodzieży. Rozmawiali także o odpowiedzialności karnej nieletnich za zachowania niezgodne z prawem i zasadami współżycia społecznego.

      Psycholog Kamilla Szczyrek – profilaktyk z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce przeprowadziła z naszą młodzieżą warsztaty profilaktyki uzależnień „Ciekawość nie zawsze popłaca”, zaś podczas warsztatów dla nauczycieli nt. „Szkolnej Interwencji profilaktycznej” wskazała na szeroko rozumianą problematykę uzależnień wśród dzieci i młodzieży oraz sposoby radzenia sobie z przejawami uzależnienia.

      Katarzyna Brzuzy

     • Podziękowanie za udział w akcji "Szkoła Pamięta"

     • Biuro Ministra Ministerstwa Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka przesłało naszej szkole podziękowanie.

      Za udział w akcji „Szkoła pamięta” otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom.

      Jesteśmy jedną z ponad 11 tys. placówek oświatowych, które wzięły udział w tegorocznej edycji tej inicjatywy.

       Katarzyna Brzuzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 06.12.2022