• Podziękowanie dla naszych uczennic od Marszałka Województwa Mazowieckiego

     • 10 listopada 2022 r. w Urzędzie Gminy w Lelisie odbyła się uroczystość podsumowania tegorocznych Dożynek Województwa Mazowieckiego, których gospodarzem była nasza gmina.

      Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik złożył serdeczne podziękowania za wsparcie i zaangażowanie w pracę przy organizacji Dożynek Województwa Mazowieckiego, które odbyły się 4 września 2022 r. w Lelisie następującym uczennicom: Kornelii Żebrowskiej, Alicji Prusaczyk i Alicji Nowakowskiej z kl. V oraz Natalii Szymczyk, Marcelinie Wołosz, Zofii Pyskło i Julicie Wieremiejczyk z kl. VI.

      Justyna Przeradzka

      fot: SP Lelis; Powiat Ostrołęcki

     • 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

     • 9 listopada 2022 r. klasa IV razem z wychowawczynią zaprosiła społeczność szkolną na akademię z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

      Celem uroczystości było uczczenie naszego narodowego święta przez przypomnienie ważnych dla Polski wydarzeń historycznych. Czwartoklasiści zaprezentowali historię Polski od czasu rozbiorów do roku 1989 uświadamiając widzom, że walka Polaków o wolność nie zakończyła się w 1918 r. Data 11 listopada 1918 jest symboliczna, gdyż pełnia wolności i niepodległości przyszła dopiero po roku 1989.

      Uczniowie klasy IV starali się przedstawić za pomocą muzyczno-obrazowego przedstawienia dramatyzm, heroizm i ofiarność kolejnych pokoleń Polaków na przestrzeni ponad dwustu lat. Chcąc trafić do najmłodszych uczniów naszej szkoły wykorzystali gesty, muzykę i obraz zamiast słów. Do odśpiewania kilku piosenek zaprosili także uczniów klasy V oraz VI.

      Czwartoklasiści zwrócili uwagę, że każdy uczeń jest patriotą. Wystarczy sumiennie uczyć się, wzorowo zachowywać, starannie odrabiać lekcje, punktualnie przychodzić do szkoły, zwiedzac zabytki i oddawać hołd wszystkim, którzy walczyli o odzyskanie niepodległości.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z akademii w galerii.

      Katarzyna Brzuzy

     • Kasia laureatką Konkursu Poetyckiego "Kurpie Zielone w literaturze"

     • 8 listopada 2022 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wojciecha Woźniaka w Kadzidle podsumowano XXIX Konkurs Poetycki "Kurpie Zielone w literaturze". W tym międzygminnym konkursie wzięło udział pięć uczennic naszej szkoły - Alicja Prusaczyk, Nikola Waśkiewicz i Kornelia Żebrowska z klasy V oraz Katarzyna Jasińska z kl. VIIIa i Maria Staniek z kl. VIIIb. 

      Zapraszamy do obejrzenia prezentacji zawierającej wiersze naszych uczennic zgłoszone na konkurs:

      Konkurs_Poetycki____Kurpie_Zielone_w_literaturze____2022_r..pptx

      Ósmoklasistka Kasia Jasińska znalazła się w gronie laureatów międzygminnego Konkursu Poetyckiego "Kurpie Zielone w literaturze" zdobywając IV miejsce. Jej wiersz był jednym ze 112 utworów, które wpłynęły na konkurs.

      Nasza szkolna poetka po wręczeniu nagród zaprezentowała swój utwór "Kolory Kurpi", który znalazł się w publikacji zawierającej nagrodzone w Konkursie wiersze. 

      Uroczyste podsumowanie Konkursu Poetyckiego "Kurpie Zielone w literaturze" zakończył koncert skrzypcowy Marcina Drabika.  

      Serdecznie gratulujemy Kasi i dziękujemy naszym szkolnym młodym poetkom za podejmowane próby słownego wyrażania swoich przeżyć.


      Katarzyna Brzuzy

     • 10 listopada - Światło Pamięci Niezwyciężonym

     • Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce zachęca naszą społeczność szkolną do udziału w akcji "Światło Pamięci Niezwyciężonym", które w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim odbędzie się po raz kolejny.

      Muzeum zachęca do tego, aby 10 listopada, przyjść na grób żołnierzy, zmówić za nich modlitwę i zapalić znicz.

      Pamiętajmy o tych, którzy uczestniczyli w powstaniach narodowych, konspiracji, walczyli podczas I i II wojny światowej, w bojach o utrwalenie granic, wojnie polsko bolszewickiej oraz podziemiu antykomunistycznym.​​​​​​

      Można też udokumentować ten moment – wykonane zdjęcia należy przesłać na adres: promocja@muzeumzolnierzywykletych.pl bądź za pośrednictwem Facebooka. Nadesłane fotografie zostaną opublikowane.

      Głównym organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Grupa Wschód, Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce jest jednym z jej partnerów.

       Katarzyna Brzuzy

     • Podsumowanie Dnia Życzliwości

     • " W dobroci kryją się wszystkie odmiany mądrości."

                                                          Ernesto Sabato

      W środę, 9 listopada 2022 r. podsumowaliśmy akcję promującą życzliwość wśród uczniów naszej szkoły. W klasach odbyły się plebiscyty na najbardziej życzliwą osobę. Zostali nimi:

      Lena Błędek - oddział przedszkolny

      Wiktoria Parzych, kl. Ia

      Oliwier Ostrowski, kl. Ib

      Amelia Pyskło, kl. II

      Piotr Wronowski, kl. III

      Laura Niedźwiecka, kl. IV

      Nikola Waśkiewicz, kl. V

      Zofia Pyskło, kl. VI

      Dorian Prusaczyk, kl. VII

      Katarzyna Jasińska, kl.VIII a

      Liwia Suchecka, kl.VIII b

      Najbardziej życzliwym uczniom naszej szkoły dyrekcja wręczyła pamiątkowe dyplomy.

      Pamiętajmy, że życzliwość i uprzejmość sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom w naszym otoczeniu.

      Małgorzata Korczakowska

      Aneta Krajewska

      Sylwia Kluczek

     • "Bezpieczne dzieci w sieci" - klasy Ia oraz Ib spotkały się z policjantami

     • 8 listopada 2022 r. klasy: Ia, Ib oraz II spotkały się z policjantami - asp. Bożeną Boruch, dzielnicową gminy Lelis oraz st. asp. Krzysztofem Kolatorem z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

      Stróże prawa przeprowadzili warsztaty profilaktyczne pt. "Bezpieczne dzieci w sieci" poświęcone zagrożeniom w wirtualnym świecie, z którymi borykają się dzisiaj nie tylko dorośli, ale także dzieci. Miejmy nadzieję, że te lekcje z policjantami uchronią naszych młodszych uczniów przed szeroko pojętą cyberprzemocą.

      Katarzyna Brzuzy

     • ,,Ekocyrkularni” – nasza szkoła podjęła konkursowe wyzwanie!

     • ,,Uwaga - jesteś bohaterem! Każdy z nas może nim zostać chroniąc naszą planetę przed zanieczyszczeniem i zmianami klimatycznymi”- takie hasło towarzyszyło uczniom podczas dni poświęconych popularyzacji wiedzy o gospodarce obiegu zamkniętego. Nasza szkoła zgłosiła chęć udziału w konkursie pod nazwą ,,Ekocyrkularni” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. W ramach konkursu w szkole zostało przeprowadzonych wiele działań mających na celu uwrażliwienie i zapoznanie uczniów z tematem gospodarki cyrkularnej.

      W ramach tych działań został zorganizowany konkurs plastyczny dla uczniów z klas I-III. Zadaniem uczestników było przedstawienie w dowolnej formie graficznej założeń, którymi kieruje się gospodarka cyrkularna. Komisja
      konkursowa wyłoniła zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi:

      I miejsce - Antoni Staniek (klasa II),

      II miejsce - Wiktor Nowakowski (klasa III),

      III miejsce - Oliwia Gontarzewska (klasa III).

      Gratulujemy laureatom, ale również pozostałym uczniom, którzy podjęli wyzwanie i swoje sposoby wdrażania założeń obiegu zamkniętego przedstawili w barwnej formie na papierze. Konkurs plastyczny poprzedzony
      był pogadankami w klasach I-III. Nauczyciele rozmawiali z uczniami na temat sposobów, które oni sami od dziś mogą wdrożyć w swoje codzienne życie, wskazywali alternatywne rozwiązania, jak również zachęcali do samodzielnego poszerzania wiedzy oraz propagowania ekologicznych zachowań w swoim środowisku. Materiały potrzebne do przeprowadzenia zajęć w klasach zostały przygotowane przez nauczycieli organizujących wydarzenie. Ponadto w klasie V została zorganizowana lekcja, która przedstawiała uczniom główne założenia
      gospodarki cyrkularnej. Uczniowie dyskutowali, omawiali problemy, jak również dzielili się wzajemnie swoimi pomysłami oraz rozwiązaniami, które już stosują w życiu, a swoje koncepcje wykorzystali do stworzenia plakatów i haseł ekologicznych.
      Chcąc dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, w całej szkole rozwieszone zostały krótkie ekowskazówki. Były to konkretne rady, jak należy postępować, aby nasze zachowania miały charakter proekologiczny. Wskazówki zawierały również ciekawostki i dane liczbowe, które miały na celu uświadomienie uczniom problemu związanego z nadmiernym tworzeniem odpadów. Część z rozwieszonych ekowskazówek zawarta jest w relacji fotograficznej.
      Uczniowie klasy III stworzyli również gazetkę ścienną dotyczącą sposobów działania zgodnych z zasadami gospodarki cyrkularnej.

      Organizatorem działań w ramach konkursu ,,Ekocyrkularni” były nauczycielki - Aneta Krajewska i Katarzyna Prusik.
      Nasza szkoła jest miejscem, gdzie dokładamy wszelkich starań, aby młode pokolenie dorastało w poczuciu odpowiedzialności za naszą planetę, dlatego od kilku lat w szkole prowadzimy segregację odpadów, zbieramy baterie i plastikowe nakrętki. Kładziemy duży nacisk na oszczędne gospodarowanie energią elektryczną i zasobami wody dając przykład uczniom i uświadamiając ich, że w drobnych gestach jest wielka siła. Razem możemy zmienić przyszłość i zadbać o Ziemię dla przyszłych pokoleń.
       

      Katarzyna Prusik

     • Halowy Turniej piłki nożnej o puchar Mazowieckiego Zrzeszenia LZS

     • W sobotę 5 listopada 2022 r. odbył się halowy Turniej piłki nożnej o puchar Mazowieckiego Zrzeszenia LZS w Obierwi dla chłopców z klas 1-3 szkoły podstawowej.

      Szkoła Podstawowa  w Lelisie zajęła II miejsce

      Drużyna wystąpiła w składzie: Wiktor Nowakowski, Marcel Żebrowski, Miłosz Jaksina, Adam Kozłowski, Antoni Staniek, Juliusz Chorąży, Maciej Chorąży, Maciej Mierzejewski, Antoni Murach, Piotr Wronowski.

      Trener -Tomasz Jóźwiak

     • Webinarium dla rodziców nt. bezpiecznej żywności

     • W związku z trwającą II edycją Kampanii Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności „Wybieraj bezpieczną żywność” Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrołęce zaprasza na webinarium w dniu 10.11.2022 r. w godzinach 17.30-18.30.

      Informacje na temat kampanii znajdą Państwo na stronie internetowej: https://campaigns.efsa.europa.eu/EUChooseSafeFood/#/index-pl

      Podczas webinarium omówione zostaną m.in. tematy dotyczące higieny żywności w tym chorób przenoszonych drogą pokarmową oraz znakowania żywności z uwzględnieniem alergenów.

      Webinarium kierowane jest do osób w wieku 25-45 lat ze szczególnym uwzględnieniem kobiet i młodych rodziców.

      Kliknij, aby dołączyć do spotkania:

      https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_ZGEwNThmOWItNzZlNi00MzYxLThmYWMtMTY1ZmIxMDliNzBh%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22cbe0b6a4-29c2-4378-8990-650e2e728074%22%2c%22Oid%22%3a%22b3de0f6e-f00b-41f7-8a54-ccb28b7c91dc%22%7d

       

      INSTRUKCJA

      1. Po wklejeniu linku w pasek przeglądarki lub po kliknięciu w link zostaną Państwo przekierowani na stronę Microsoft Teams, za pośrednictwem której odbędzie się spotkanie.

      2. Komunikator nie wymaga rejestracji, zakładania konta lub posiadania aplikacji Teams.

      3. Po uruchomieniu linku wyświetli się komunikat z pytaniem, czy dołączą Państwo poprzez aplikację czy stronę web.

      4. Jeśli nie posiadają Państwo aplikacji, zalecamy skorzystanie z wersji web– „kontynuuj w tej przeglądarce”

      5. Następnie klikamy w pole "Dołącz" i wówczas powinni Państwo zostać przekierowani do samego spotkania.

      6. Prosimy o zaznaczenie ikonki „Dźwięk z komputera”, następnie prosimy zaznaczyć „Dołącz teraz” (opcjonalnie dla osób posiadających aplikację Teams).

      7. Prosimy o wyłączenie dźwięku oraz obrazu podczas trwania webinarium.

      Katarzyna Brzuzy

     • Medal 100-lecia Ruchu Młodzieżowego Polskiego Czerwonego Krzyża dla naszej szkoły

     • 29 października 2022 r. w trakcie uroczystej gali w OCK w Ostrołęce, Oddział Rejonowy i Rejonowa Rada Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrołęce, jak co roku, uhonorowały krwiodawców odznaczeniami i wyróżnieniami. 

      Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego dostąpiła zaszczytu otrzymania Medalu 100-lecia Ruchu Młodzieżowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

      Warto dodać, że Uchwałą Kapituły Odznaki Honorowej Polskiego Czerwonego Krzyża Odznaką Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża I stopnia wyróżniono Wójta Gminy Lelis – pana Stefana Prusika.

      Natomiast w 2019 r. Medalem „Od 100 lat wszędzie dla wszystkich” uhonorowano nauczycielkę biologii i opiekuna szkolnego koła PCK panią Elżbietę Dawid.

      Marta Trzcińska

      Dyrektor Szkoły

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 06.12.2022