• Zajęcia rozwijające umiejętności uczenia się

     • Piękna pogoda zachęca do wyjść poza budynek szkoły. Ostatnie zajęcia rozwijające umiejętności uczenia się uczniowie klasy II spędzili aktywnie i twórczo.

      Z wykorzystaniem gry podwórkowej znajdującej się na terenie szkoły grali w warcaby, co znakomicie wpływa na rozwój intelektualny młodego człowieka ucząc go logicznego myślenia, strategii, odpowiedzialności za podejmowane decyzje, waleczności oraz pobudzają wyobraźnię przestrzenną.

      Uczniowie zamienili się również na chwilę w malarzy wykonując kolorową łąkę pełną kwiatów, nad którymi latały wielobarwne motyle. Panująca atmosfera przyjaznej, twórczej pracy  sprzyjała powstawaniu więzi w grupie, wyzwalała u dzieci  radość tworzenia i wiarę we własne możliwości.

      Justyna Przeradzka

     • Przerwy i lekcje na świeżym powietrzu

     • Słoneczna, ciepła aura zachęca do spędzania na świeżym powietrzu nie tylko przerw, ale również lekcji. A dotlenienie młodszych i starszych umysłów jest nie do przecenienia.

      W naszej szkole wystarczy tylko opuścić budynek szkoły i... już aktywnie spędzamy czas na łonie natury, na świeżym powietrzu.

      Możemy korzystać z pięknej pogody wśród zieleni, na kolorowych ławeczkach albo kocykach lub na placu przed szkołą zagrać w gry planszowe w rozmiarze xxl czy też stworzyć kolorową kredą przepiękne prace plastyczne.
       

      Katarzyna Brzuzy

     • Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2021/2022

     • HARMONOGRAM

      ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022      SZKOŁA PODSTAWOWA

      8:00 – MSZA ŚWIĘTA

      9:00 – UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO - HALA SPORTOWA


      PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE

      14:00 – UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU - HALA SPORTOWA


      ZAPRASZAMY

     • Pokaz Mody Patriotycznej

     • 9 czerwca 2022 r. oddział przedszkolny, kl. 0a, zorganizował Pokaz Mody Patriotycznej zrealizowany w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego " Piękna Nasza Polska Cała". 

      Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, a rodzicom i dzieciom za przygotowanie pięknych strojów. Zapraszamy do obejrzenia nagrań z tego wydarzenia.
       

      Małgorzata Korczakowska

      Lucyna Parzych

     • I miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym "MatemAsy z 7 klasy"

     • 9 czerwca 2022 r. uczennice kl. 7-ych wzięły udział w Gminnym Konkursie Matematycznym „MatemAsy z 7 klasy”. Organizatorem konkursu była  Szkoła Podstawowa w Obierwi.

      Nasze uczennice: Gabriela Majk, Julita Prusaczyk i Maria Staniek zdobyły zespołowo I miejsce w gminie. W zmaganiach indywidualnych najlepsza w zespole okazała się  Gabriela Majk, która zajęła III miejsce.

      Najlepsi zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi i dyplomami.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Jolanta Olkowska

     • Bezpieczne wakacje - spotkanie z policjantami.

     • Wakacje tuż, tuż, zatem dzielnicowi w gminie Lelis - mł. asp. Bożena Boruch oraz sierż. Maciej Miąsko, zaproszeni przez pedagog Aldonę Gumkowską, 9 czerwca 2022 r. odwiedzili naszą szkołę i spotkali się z uczniami, aby przypomnieć im zasady zachowania się podczas letniego wypoczynku.

      Policjanci w przystępny i obrazowy sposób zaprezentowali zasady właściwego, bezpiecznego zachowania na drodze, nad wodą, w lesie czy w domu oraz przypomnieli, jak należy reagować w sytuacjach zagrożenia.

      Stróże prawa odpowiadali na pytania uczniów dotyczące m. in. zjawiska przemocy i agresji, zażywania środków psychoaktywnych oraz odpowiedzialności karnej dzieci i młodzieży.

      Dziękujemy naszym dzielnicowym!

      Katarzyna Brzuzy

     • Finał Konkursu Recytatorskiego "Kurpie Zielone w Literaturze"

     • 7 czerwca 2022 r. w Myszyńcu odbył się międzygminny finał Konkursu Recytatorskiego "Kurpie Zielone w Literaturze". Wśród 36 uczestników znalazła się Alicja Prusaczyk z kl. IV, godnie reprezentująca naszą szkołę. Alicja ekspresyjnie recytowała wiersz Janiny Anny Krzyżewskiej "Oj pójdę". 

      Życzymy dalszych sukcesów!

      Katarzyna Brzuzy

      fot: M-GBP w Myszyńcu

     • To już 15 lat „KURPIOWSKIEGO JANTARU” w ringo.

     • Jubileuszowe XV zawody w zaczarowanym kręgu kółka ringo, KURPIOWSKI JANTAR odbyły się w sercu puszczy kurpiowskiej, tradycyjnie przy słonecznej pogodzie, która niejednokrotnie decyduje o poziomie rywalizacji.

      Czwartego dnia czerwca 2022 roku na stadionie Szkoły Podstawowej w Lelisie gościliśmy  ringowców z 10 ośrodków sportowych i szkół podstawowych z terenu Mazowsza oraz osoby, które po kilkuletniej przerwie spróbowały swoich sił w kategorii OPEN. Odbyła się również rywalizacja w czterech kategoriach indywidualnych w turnieju towarzyszącym dla dzieci i młodzieży sprawnej inaczej.

      W tym roku swoją obecnością zaszczycił nas Pan Mariusz Młynarczyk, zastępca dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.  Tradycyjnie był z nami Pan Stefan Prusik, wójt gminy Lelis, Pani Anna Dobkowska, przewodnicząca Rady Gminy Lelis, Pani Marta Trzcińska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Lelisie oraz Pan Dariusz Mróz, rady gminy Lelis. Dzięki wsparciu organizacyjnemu wszystkich wymienionych osób, mogliśmy po raz piętnasty rywalizować w ośmiu kategoriach indywidualnych i sześciu drużynowych. Całość zadania została sfinansowana ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

      Nagrody dla najlepszego zawodnika i najlepszej zawodniczki turnieju ufundowała firma F.U.H ŁUK-Dach z Szafarczysk. Doskonały posiłek dla wszystkich uczestników zawodów oraz obiad dla osób przyjezdnych przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Bociani Zakątek”.

      Oficjalne wyniki XV Ogólnopolskiego Turnieju w Ringo „Kurpiowski Jantar” – gry finałowe

     • Jak zostać radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego?

     • 2 czerwca 2022 roku uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej w Lelisie przeprowadzili w szkole kampanię "Jak zostać Radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego?" Odwiedzili uczniów młodszych klas, wśród których są być może kandydaci na radnego Młodzieżowego Sejmiku. Znalazło się wielu chętnych do tego stanowiska, których powinna cechować: przedsiębiorczość, pomysłowość i otwartość. Uczniowie zgodnie z hasłem przewodnim "wkręcili się" w tę akcję.                                                  

      Uczniowie klasy 8

     • Dzień Dziecka = Dzień Rodziny

     • „Dzieci mają prawo do zabawy”, „Dzieci mają prawo mieć mamę i tatę” - te prawa dziecka przyświecały naszej społeczności szkolnej, która 1 czerwca 2022 r. przygotowała dla przedszkolaków, młodszych i starszych uczniów oraz ich rodziców Dzień Rodziny.

      W Dniu Dziecka dzieci oczekują zwiększonej dawki przyjemności, łakoci, prezentów, organizacji imprez i większej swobody… i dorośli im to zapewnili, pamiętając, że też kiedyś byli dziećmi.

      Podczas festynu „Bliżej siebie – dalej od uzależnień. Profilaktyka RAZEM z rodziną” zorganizowano stoiska profilaktyczne edukujące w zakresie profilaktyki uzależnień  czy odpowiedzialności prawnej nieletnich: punkt konsultacyjny pedagoga, stanowisko policyjne oraz stanowisko „Profiloteria”.

      Mogliśmy obejrzeć pokaz karate w wykonaniu Ostrołęckiego Klubu Karate „Kyokushin” oraz przedstawienie „Jaś i Małgosia na szczęście i zdrowie”, przygotowane przez uczniów kl. V w ramach grupy teatralnej działającej przy CKBiS w Lelisie, prowadzonej przez Natalię Staśkiewicz.

      Po rozstrzygnięciu konkursu plastycznego „Rodzina bez nałogów – silni razem” dzieci i ich rodzice razem wzięli udział w różnych konkurencjach sportowych.

      W trakcie festynu Wójt Gminy Lelis Stefan Prusik został odznaczony przez społeczność szkolną Orderem Uśmiechniętego Wójta, tuż po tym, jak z uśmiechem na twarzy wypił sok z cytryny.

      Wszystkie dzieci tego dnia mogły korzystać z atrakcji, takich jak: malowanie twarzy, dmuchańce, fotobudka, stoiska z owocami, napojami i słodkościami.

      Szalona zabawa w tym radosnym dniu (mimo niesprzyjającej aury) była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Wójta Gminy Lelis oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, firm MAR-POL oraz KAMIZ, Sklepu Ogólnospożywczego Teresy Niedźwieckiej, grupy siatkarskiej Lelis, a także Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie i rodziców dzieci ze szkoły i przedszkola.

      Wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzymy, żeby spełniały swoje marzenia i aby wszystkie dni w roku były tak wesołe i pełne optymizmu.

      Katarzyna Brzuzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 27.09.2022